Program: Kurland Fotballskole 2024

Kurland Fotballklubb ønsker store og små velkommen til sin årlige fotballskole! Vi håper på godt vær, mange glade barn som elsker fotball og at vi sammen kan skape en bra start på årets sommerferie. Litt praktisk informasjon følger nå, med tanke på innhold og organisering av årets fotballskole

TidAktivitetMerknader
09:00Ankomst og mottak av spillere; frilek med og uten ball (planleggingsmøte for instruktører)Barna har tilsyn fra utvalgte instruktører hver dag
09:45Organisering og opprop; tildeling av bane og utstyrInstruktørene tar med seg sine grupper, utstyr og annet nødvendig til tildelt bane
10:00Økt 1: oppstartOppstart av trening før lunsj
11:45*FelleslunsjLunsjtime; arrangør serverer frukt og grønnsaker, egen lunsj må medbringes
12:45*Økt 2: re-organisering og oppstartOppsamling av spillere og oppstart av trening etter lunsj
14:30*Gradvis avslutning og opprydding av utstyrVi begynner å runde av; utstyr som er lånt ut, må samles inn igjen
15:00Ferdig

*Omtrentlige tidspunkter; hver gruppe har litt ulik dynamikk, og befinner seg kanskje på litt ulike steder i sine treninger fra tid til annen. Instruktørene får «flekse» innenfor rammene som er satt (eksempel: er det bra flyt på spilldelen i treningen, drar man det kanskje noen minutter ut i lunsjen)

Årskull / gruppeInstruktører
2011/2012Åsne Emsell Larsen
Ane Johansen Tøftum
Julie Håland
2013/2014Tom Stenbro
Moeez Ul-Haq
Emilia Lindeberg Omarsdottir
2015Ole Relsted Bruun
Vilde Snipstad
2016/2017Espen Meyer Dahl
Leah Krogsæter
Tyra Granrud
Kaia Sørvig
Malin Sørvig

Gruppene har faste instruktører hele uken som utgangspunkt, slik at det er enklere både for trenere og spillere å danne relasjoner i løpet av fotballskolen. Samtlige av årets instruktører er enten aktive trenere med kursbakgrunn, er fortsatt aktive spillere, har bakgrunn fra fotballfritidsordninger i sine klubber eller har vært aktive spillere inntil nylig

Huskeliste for spillere (og foreldre)

  • Fotballstøvler og treningstøy (eller klær det er mulig å ha aktivitet i)
  • Leggbeskyttere (-må- være med for at barna skal få delta)
  • Eventuelt skiftetøy hvis det er meldt varierende vær
  • Lunsj og drikkeflaske
  • Solkrem (bør påføres før ankomst; vi hjelper selvfølgelig til med re-påføring ved behov)
  • Andre nødvendige artikler (medisiner, allergitabletter, epipenn, o.l.)
  • Og ikke minst: godt humør!

Væromslag og øvrige forbehold

Været styrer vi selvsagt ikke over, og det kan være at vi får kraftige væromslag i løpet av uken. Spillere født 2011 t.o.m. 2014 får anledning til å reise hjem hvis fotballskolen én eller annen dag rammes av værforbehold som vanskeliggjør gjennomføringen resten av dagen. For spillere født 2015 t.o.m. 2017 åpner vi opp førsteetasje i klubbhuset, og holder alternative aktiviteter innendørs. Vi har valgt å skille på disse alderssegmentene rett og slett fordi vi ikke har plass til å huse nærmere 80 spillere inne i klubbens lokaler

For midlertidige forbigående væromslag kan vi huse 2011 t.o.m. 2014 i klubbens kjellerlokaler. Påmeldingsavgiften refunderes ikke som følge av væromslag, sykdom eller andre eksterne forbehold som arrangør og klubb ikke kan lastes for

Kontaktinformasjon, sportssjef (Kim André Wiig):
45450957 – sportssjef@kurlandfk.no

Sportslig hilsen
Instruktører og frivillige ved fotballskolen 2024, Kurland FK